fbpx

Çocuk Hikayesi Yarışması

Hemen Başvur

Hikaye yarışmasına başvurmadan önce Katılım Koşullarını kontrol etmeyi sakın unutma!

 

Sevgili Yazarlar,

Bu yıl hayata geçen Hikayelik olarak çocukların hayal dünyasına katkıda bulunmak ve geleceğin yazarlarını keşfetmek amacıyla “Çocuk Hikayesi Yarışması” düzenliyoruz! Eğer kaleminizle büyülü hikayeler yaratmaktan keyif alıyor ve küçük çocukların gönüllerinde yer etmek istiyorsanız, bu yarışma tam size göre!

Yarışmamız, özellikle üniversite ve lise öğrencilerine olmak üzere 18 yaş üzeri tüm katılımcılara açık olup, hedefimiz çocukların hayal dünyasını besleyen ve onların merakını, düş gücünü geliştiren özgün hikayeler yaratmaktır. Katılımcılardan, 2-9 yaş arası çocuklar için yazılmış, eğlenceli, öğretici ve özgün hikayeler bekliyoruz.

Yarışmanın ödülleri şu şekildedir:

  1. lik Ödülü : ₺20.000
  2. lik Ödülü : ₺10.000
  3. lük Ödülü: ₺5.000

Yarışma takvimi:

  • Başvuru süreci: Şu andan itibaren başlamıştır ve son başvuru tarihi 8 Mayıs 2023’tür.
  • Değerlendirme süreci: 10 Mayıs – 18 Temmuz arasıdır.
  • Sonuçların açıklanması ve ödül töreni: Ağustos-Eylül 2023 tarihleri arasında olacaktır.

Yarışmaya katılım ücretsizdir ve hikayelerin Türkçe yazılması gerekmektedir. Başvurular için, adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi de forma doldurarak hikayenizle birlikte katılım sağlayabilirsiniz. Başvuru formu için tıklayın.

Bu büyülü yarışmada sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Başarılar ve bol şans dileriz!

Çocuk Hikayesi Yarışması

Sıkça Sorulan Sorular

Hikayelik Çocuk Hikayesi Yazma Yarışmasına 18 yağ üstü tüm bireyler katılabilirler.

Çocuk Hikayesi Yazma Yarışması için hikayelerin son gönderilme tarihi son başvuru tarihidir. Son başvuru tarihi 8 Mayıs 2023 23.59’dur. Bu tarihten sonra gelecek olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru için herhangi bir başvuru belgesi gerekmemektedir. Başvuru formuna hikayenizi ve kişisel bilgilerinizi yazarak katılım sağlayabilirsiniz.

Yazarların yarışma şartnamesine uygun 300 kelimeden uzun hikaye göndermeleri gerekmektedir. Word dosyası olarak gönderilecek hikayelerin 11 punto, Times New Roman ile yazılması beklenmektedir.

Yarışma sonuçları 18 Temmuz 2023 tarihinde Hikayelik websitesi üzerinden yayınlanacak olup kazanan yarışmacılarla iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçilecektir.

Dereceye giren yarışmacılara verilecek olan ödüller:

1.lik Ödülü: ₺20.000

2.lik Ödülü: ₺10.000

3.lük Ödülü: ₺5.000

Yarışmaya gönderilen içeriklerin Hikayelik Yayın Politikasına ve Hikayelik Çocuk Hikayesi Yarışması Şartnamesine uygun olarak yazılması gerekmektedir. Yarışmanın değerlendirme kurulu ileri bir tarihte açıklanacaktır.

Her katılımcı yarışmaya 3 adet hikaye ile katılım gösterebilir. Yarışmacının yalnız 1 adet hikayesi ödül kazanabilir.

Katılımcı göndereceği ve göndermiş olduğu hikayelerin başka herhangi bir platformda yayınlanmadığını ve tüm telifinin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır.

Yarışmayla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak adına katılımcılar, yarisma@hikayelik.com adresine mail atabilirler.