fbpx

Size, sokağa atılan bir çöp olarak hüzünlü hikâyemi anlatmak isterim.

Bir sabah, çok güzel bir çikolatanın yepyeni ve canlı renklere sahip bir ambalajı olarak harika bir güne uyandım.

Bu güzel havada yeni bir yolculuk… Geri dönüşeceğim için heyecanlandım. Belki de bir yoğurt kabı ya da bir sütün pipeti olarak geri dönerim!

Hoop! Beni neden yere attın? Çok da sert düştük! Herhalde bu bir yetişkin. Beni hiçbir çocuk sokağa atmaz! Evet kesinlikle bir yetişkin. Bu yetişkinleri sokağa atsalar nasıl hissederlerdi?

Üzüldüm! Sokağa atılacak çöp müydüm ben? Çöp kutusu bile güldü buna. “Beni görmedi herhalde yanı başındaydım halbuki!” dedi biraz sitemle.

Ama ağaçlar ve yollar çok üzgün. Nasıl üzgün olmasınlar? Bir asır buradayım artık.

Plastik değil de organik olsaydım, doğaya yararım olmazdı belki ama en azından bu kadar da zararım dokunmazdı.

Gel bir de ağaçlar, çiçekler hatta arılar için bile üzül şimdi. Aaa o da ne? Ne kadar tatlı bir kız! Evet evet! Beni lütfen çöpe at! O ses de ne: “Miray! Hemen o çöpü yere bırak!” Annesi biraz kızdı sanırım…

Hoop yine yerlerdeyiz. Annesi de haklı, kaç gündür dışarlardayım. Epey pislendim de doğrusu. Miray’a da mikroplarımı vermek istemem. Sonuçta ben sokağa atılan bir çöpüm!

O da ne! Miray geri dönüyor. Hem de elinde bir peçete ile! Sevinmeli miyim?

“Merhaba çöp kardeş! Senin üzüldüğünü görüp hemen seni çöpe, ait olduğun yere götürmek istedim. Seni birden bırakmak zorunda kaldım. Canın acıdı mı? Sokaklarda olmak seni yormuş olmalı. Annem bana senin günlerdir dışarda olabileceğini söyleyip elime peçete verdi.”

Ah Miray! Çok teşekkür ederim. Senin gibi beni kimse düşünmedi. Miray hem de beni geri dönüşüm kutusuna bırakmış! Artık mutlu bir şekilde geri dönüşebilirim. En başta yoğurt kabı ya da pipet dedim ama bu sefer çilekli bir puding kabı olarak dönsem hiç de fena olmaz!

Hikayelik’teki diğer tüm çocuk hikayelerini keşfetmek için aşağıdaki menümüzden istediğiniz hikayeye gidebilir ya da bu bağlantıdan tüm hikayelerimize ulaşabilirsiniz. Her güne yeni bir hikaye almak için bültenimize abone olmayı ve duyuruları kaçırmamak için sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir