fbpx

Hikayemiz!

Hikayelik.com 2022 yılında tamamen gönüllü ve ücretsiz bir platform olarak kurulmuştur. Platformun amacı çocuklara tamamen ücretsiz hikayeleri ulaştırabilmek; gönüllü yazarlar, gönüllü editörler ve gönüllü çizerler tarafından oluşan ekibi ile binlerce çocuğun dünyasına dokunabilmektir.

Kurumsal Destekçiler

Sıkça Sorulan Sorular

Hikayelik’te bulunan hikayeler ve masallar tamamen ücretsizdir. Gönüllü yazarlarımız tarafından yazılan çocuk hikayelerini istediğiniz an, istediğiniz yerden okuyabilirsiniz. Hikaye okumak için hikayeler sayfasına tıklamanız yeterli.

 

Hikayelik’te yayınlanan yeni hikaye ve masallardan, e-posta bültenimize abone olarak anında haberdar olabilirsiniz. E-Posta bültenimize abone olmak için bu bağlantıya tıklayarak mail adresini bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Hikayelik’teki çocuk hikayeleri ve masalları gönüllü yazarların belirledikleri konular üzerinde yazılmaktadır. Bu eğitici çocuk yazıları ve hikayeleri kimi zaman bilim, matematik, sanat konularına yer verirken kimi zaman da çocuk edebiyatı için yazılmış eşsiz eserlerden oluşur. Çocuk kitapları, çocukların yaratıcı yönlerinin desteklenmesi için çok önemli edebi eserlerdir. Bu yüzden her zaman bir öğretide bulunması gerekmemektedir.

Hikayelikte yayınlanan tüm çocuk hikayeleri ve masalları çocuk edebiyatçıları, uzman psikologlar ve danışmanlardan oluşan kurulumuzda dikkatlice incelendikten ve uzman editörler tarafından düzenlendikten sonra sonra sadece onaylanırsa paylaşıma alınmaktadır.

Hikayelik’teki çocuk hikayeleri ve masallar yaş ve içerik olarak kategorilendirilmiştir.
Yaşa göre; 2 Yaş Çocuk Hikayeleri ve Masalları, 3 Yaş Çocuk Hikayeleri ve Masalları, 4 Yaş Çocuk Hikayeleri ve Masalları, 5 Yaş Çocuk Hikayeleri ve Masalları, 6 Yaş Çocuk Hikayeleri ve Masalları

İçeriklere göre; STEAM Hikayeleri, Bilim Hikayeleri, Sanat Hikayeleri, Spor Hikayeleri, Tarih Hikayeleri, Matematik Hikayeleri, Çocuk Klasikleri Hikayeleri

Alt Kategoriler; Kodlama Hikayeleri, Dinazor Hikayeleri, Hayvan Çocuk Hikayeleri, Tarih Hikayeleri

Hikayelik’te yazar olmak için yazmış olduğunuz çocuk hikayesini veya masalını Hikayelik ekibine link üzerinden ulaştırmanız gerekmektedir. Çocuk hikayelerinizi yayınlamak için öncelikle hikayenizi bizimle paylaşıyorsunuz, sonra değerlendirme ekibimiz hikayeniz için bir değerlendirme yapıp size geri bildirim veriyor. Sonrasında içeriğinizi ve haklarınızı koruma amacıyla sizinle sözleşme imzalayarak içeriğinizi Hikayelik’te yayınlıyoruz. Detaylı bilgi için bu bağlantıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz

Hikayelik’teki yazarlarımız tamamen gönüllü yazarlardan oluşmaktadır. Hikayelerimiz deneyimli psikologlar, çocuk edebiyatçıları, alanında uzman yazarlar ve uzman eğitimciler tarafından kontrol edilmekte, çocuklarımız için uygun hale getirilmektedir. Uygun olan içeriği sağlayan içerik üreticisi yani çocuk hikaye yazarı sisteme kabul edilmektedir.

Hikayelikte yayınlanan hikayeler ve masallar okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklara uygun olarak hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra içeriklerimizde bulunan uyku öncesi kısa masallar küçük yaş çocuklar için uygundur.

Bu hikayeler sınıfta çocuk hikayesi olarak paylaşılabilir. Sınıfta okuma saatinde ücretsiz çocuk hikayesi olarak okutulabilir. Okullar için ücretsiz bir çocuk hikaye, kitap ve masal platformudur.

Hikayelik platformumuzu internet tarayıcılarını destekleyen herhangi bir cihazdan kullanabilirsiniz. Cep telefonu, akıllı tahta, tablet ve bilgisayar üzerinden herhangi bir internet tarayıcısından erişebilirsiniz. Online hikaye platformu olan Hikayelik, herhangi bir uygulama indirmenizi gerektirmez.